Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ochrona znaków towarowych nie poczeka na koniec wojny

08 grudnia 2022 | Kadry i Płace | Dominika Zioło

Podmioty rosyjskie zgłaszają znaki podobne, a czasem nawet identyczne, do znaków firm, które zawiesiły lub ograniczyły w Rosji swoją działalność. Nie należy się temu biernie przyglądać.

Po ataku Rosji na Ukrainę Unia Europejska, USA, a także Polska nałożyły na Rosję sankcje, między innymi gospodarcze. Wiele firm i przedsiębiorców posiadających znaki towarowe będące w mocy na terytorium Rosji wycofało się z rosyjskiego rynku. Powodami ich decyzji było zarówno potępienie inwazji, jak i trudności związane z prowadzeniem działalności i ochrony swoich praw, w tym praw własności intelektualnej.

Jak się zachować

Czy to jednak oznacza, że należy tylko biernie obserwować sytuację, czekając na zakończenie konfliktu i powrót do normalnej sytuacji w tym kraju?

Jeśli przedsiębiorca jest lub był obecny na rynku rosyjskim i planuje wznowić swoją działalność po uchyleniu sankcji, a ponadto posiada albo planuje zgłosić znak na terytorium Rosji, niezwykle ważne jest, aby prowadził monitoring swojego znaku. Jest to szczególnie istotne z powodu niepokojącej praktyki zgłaszania przez podmioty rosyjskie znaków identycznych oraz podobnych do znaków firm, które zawiesiły lub ograniczyły w Rosji swoją działalność. Ta praktyka nasiliła...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12440

Wydanie: 12440

Spis treści
Zamów abonament